Admin Control Panel 

  ЗаписиСторінкиНалаштуванняДизайнHTMLКоментаріAdSenseСтатистикаЕфективністьGoogle АналітикаВихід 

MyMenu

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

неділя, 13 липня 2025 р.

Руїни палацу культури Горлівського коксохімічного заводу. Горлівка, 2013 р.

Руїни палацу культури Горлівського коксохімічного заводу

Руїни палацу культури Горлівського коксохіму — символ занепаду культури Донбасу. Горлівка, фото 2013 року.

Палац культури Горлівського коксохімічного заводу зведено у 1951 році за проєктом архітектора І. Ільєвського. Споруду виконано в стилі так званого «сталінського ампіру» — монументального неокласицизму з виразними елементами української архітектури. У 1990-х роках будівля занепала, опинилася в аварійному стані та була покинута.

Палац культури коксохіміків. Фото 1954-1955 рр.
Палац культури коксохіміків. Фото 1954-1955 рр.

Палац культури Горлівського коксохімічного заводу

Монументальний рельєфний орнамент фасаду було внесено до реєстру пам’яток монументального живопису та скульптури. Різьблення по сирій штукатурці виконав відомий художник-монументаліст Григорій Довженко — автор славетних «кам’яних вишиванок» у Новій Каховці.

За дослідженнями архітекторки та кураторки Лізи Євсєєвої, роботи з монументального декору здійснював Інститут монументального живопису і скульптури при Академії архітектури УРСР. Проєкт очолили бойчукісти (учні і послідовників Михайла Бойчука) — О. Мизін і Г. Довженко. До бригади художників також входили Бурачек, Бондаренко, Нагай і Циллі. Виконали роботи з оздоблення інтер'єру, різьблення орнаментальних панно по сирому тиньку на фасадах.

В орнаменті використано смальтову мозаїку, а в опорядженні фасадів — уперше на Донбасі — синтетичні смоли. Автором обох технік є Григорій Довженко. Опоряджувальні роботи здійснювали майстри виробничо-комунального будівництва коксохімічного заводу, які здобували фахові навички безпосередньо в процесі зведення будівлі. Роботами керував майстер М. Євсєєв.


Види з даху палацу культури на коксохімічний завод і шахту імені Гайвого.

Вид на терикони шахти ім. Гайового.

Вид на терикон шахти «Кочегарка».
терикон шахти «Кочегарка»

Вид на Карбамід-2. Башта грануляції карбаміду хімічного заводу «Стирол».
Карбамід-2. Башта грануляції карбаміду

Вересень 2013 р.