Admin Control Panel 

  ЗаписиНалаштуванняДизайнHTMLКоментаріAdSenseСтатистикаЕфективністьGoogle АналітикаВихід 
Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

пʼятницю, 7 лютого 2020 р.

Белицький П.В. Залізниця Покровськ–Добропілля–Дубове (2020)


Белицький П.В. Залізниця Покровськ–Добропілля–Дубове: Короткий путівник. — Краматорськ: Каштан, 2020. – 100 с.

Путівник залізничним напрямком Покровськ (колишній Красноармійськ) – Добропілля – Дубове складено у вигляді розповіді гіда екскурсійного потягу про передісторію, історію та сучасність вказаного залізничного ходу, вугільної промисловості північної частини так званого колишнього Гришинського вугленосного району. Саме тому за своїм змістом путівник містить, насамперед, інформацію про залізничні станції ходу, включаючи початковий пункт – станцію Покровськ, а також кінцевий – станцію Дубове, між якими «на перегонах» читач може знайти дані з історії та сучасності залізничного напрямку, а також багато інших даних, пов’язаних із його туристичною привабливістю.

Не претендуючи на фундаментальність видання, автор намагався викладати матеріал із залученням якомога більшої кількості архівних документів, періодики та маловідомих фактів. Хоча, тут є місце і загальновідомим фактам з історії Покровського, Добропільського й Олександрівського районів. Книга розрахована на широке коло читачів; буде корисною, насамперед, тим, хто вивчає історію залізниць і вуглевидобутку Донецького краю і Слобідської України, туристичний потенціал північно-західної частини Донеччини.

Книга є результатом 10-річної пошукової роботи з дослідження історії та сучасності даного напряму. Із 330 посилань на джерела десь п'ята частина - посилання на архівні документи. Також було проведено ретельний аналіз періодики ХХ століття, інших джерел ХІХ-ХХ століть, і звісно ж - інтернет-джерел.

Скачать PDF