Admin Control Panel 

  ЗаписиНалаштуванняДизайнHTMLКоментаріAdSenseСтатистикаЕфективністьGoogle АналітикаВихід 
Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

середа, 5 червня 2019 р.

Куліков В.О. Підприємства й суспільство в заводських і шахтарських поселеннях Донбасу та Придніпровʼя в 1870–1917 рр. (2019)


Куліков В.О. Підприємства й суспільство в заводських і шахтарських поселеннях Донбасу та Придніпровʼя в 1870–1917 рр.: монографія / В.О. Куліков. — Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2019. – 388 с.

Вышла новая книга про заводские и шахтерские поселения Донбасса и Приднепровья. Автор — Владимир Александрович Куликов, кандидат исторических наук, докторант исторического факультета Харьковского национального университета им. В.Н. Каразина.

Эта книга — результат докторского исследования, выполненного при кафедре истории Украины исторического факультета Харьковского национального университета имени В.Н. Каразина. Часть материалов для ее написания была собрана и обработана при выполнении исследовательских проектов в Центре городской истории Центрально-Восточной Европы во Львове, Новом Европейском колледже в Бухаресте, Институте Кеннана в Вашингтоне (Фулбрайтовская стипендия), Институте российских исследований в Уппсальском университете.

«На основі архівних та опублікованих джерел монографія пояснює складний характер відносин містотвірних підприємств із мешканцями заводських і шахтарських поселень Донбасу та Придніпровʼя. У ній висвітлено передумови виникнення заводських і шахтарських поселень, подано нарис історії містотвірних підприємств і заснованих ними поселень, розкрито механізми, що їх застосовували роботодавці, щоб завоювати лояльність працівників, і проаналізовано, наскільки їм це вдалося; у пропонованій книзі також досліджено вияви нелояльності робітників і з’ясовано їхні причини.

Відносини між підприємствами й суспільством розглянуті в контексті взаємин зацікавлених сторін, як-от власників підприємств, найманих управителів, робітників, державної влади, місцевої аграрної еліти, дрібних підприємців. Монографія показує заводські й шахтарські поселення як простори різноманітних, часто суперечливих інтересів, зосереджуючи увагу на нерівних владних відносинах між основними акторами. Загальним макроісторичним тлом історії промислових поселень регіону в ній є процеси індустріалізації та соціальної й економічної модернізації».

Полный текст книги Владимира Куликова доступен в свободном доступе на сервисе Google Books, там же можно скачать PDF-версию.