Admin Control Panel 

  ЗаписиНалаштуванняДизайнHTMLКоментаріAdSenseСтатистикаЕфективністьGoogle АналітикаВихід 
Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

пʼятницю, 4 березня 2022 р.

Гайко Г.І., Білецький В.С. Гірництво в історії цивілізації (2015)

Гайко Г.І., Білецький В.С. Гірництво в історії цивілізації (2015)

Гайко Г.І., Білецький В.С. Гірництво в історії цивілізації. — К.: ТОВ Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2015. – 488 c.

У книзі показано вплив гірничої діяльності людства на перебіг і хронологію історичних процесів, розкрито її роль у становленні й розвитку технологічної цивілізації та системи наукових знань. Феномен гірництва розглянуто як поєднання гуманітарних і технологічних аспектів. Описано численні об’єкти культурної спадщини гірників. Досягнення гірничої археології останніх десятиліть подано в контексті всесвітньої історії гірництва.

Книга розрахована на широке коло читачів – науковців, викладачів, студентів.

Завантажити PDF

четвер, 3 березня 2022 р.

Гайко Г.І., Білецький В.С. Нарис історії гірництва в Україні (2022)

Гайко Г.І, Білецький В.С. Нарис історії гірництва в Україні (2022)

Гайко Г.І., Білецький В.С. Нарис історії гірництва в Україні. — К.: ТОВ Видавничий дім «Києво-Могилянська академія». 2022. – 194 с.

Уперше з системних позицій розкрито історію гірництва в Україні як сталого цілісного явища. Показані процеси зародження архаїчного гірництва часів неоліту, формування донецького гірничорудного центру доби пізньої бронзи, становлення гірництва й металургії в кімерійців, скіфів, ранніх слов’ян, розвиток гірництва в Київській Русі, у Литовсько-Польський період, Гетьманській Україні. Стисло викладено історію опанування родовищ солі, вугілля, металів, нафти, газу та інших корисних копалин України. Охарактеризовано вітчизняний розвиток гірничої науки, освіти та літератури в контексті світових здобутків.

Завантажити PDF
Джерело: Онлайн-журнал Наукового товариства ім. Шевченка.